top of page

במגוון מסלולי לווי חדשניים ניתן להחזיר לחברה או לארגון שלכם את הביטחון והצמיחה שהכרתם בעבר

חשוב לציין שהניסיון באמתחתי חולש על פני מעל 3 עשורים של פעילות עסקית נרחבת הכוללת תפקידי ניהול בחברות מובילות במשק ולווי מהלכי ניהול, שיווק ומכירות במאות עסקים וארגונים - כיועץ חיצוני. 

drawing-08.png

אימון מנהלים "מחושך - לאור"

אחד הגורמים הקשים, המתסכלים והכואבים למנהלים\ות בארגונים עסקיים הוא הבדידות בדרך קבלת ההחלטות וניהול שיגרת העסק. למרות שהם מוקפים בצוותים ובקולגות, הבדידות מורגשת בעיקר בגלל סוג הקרבה הקיימת סביבם, קרבה המושתתת בעירק על האינטרסים המשותפים של העסק ולפעמים אינטרסים אישיים של קולגות או מנהלים אחרים בחברה.

 

המנהל\ת הוא קודם כל אדם שלם, לרוב בעל משפחה שברמה כזו או אחרת משפיעה על משאבי הזמן, תשומת הלב והפניות הרגשית \ המחשבתית שלו.


הליווי שאני מציע הוא מסע משותף, שמצד אחד סוקר ומבין את סוגי הלחצים הפועלים על המנהל/ת ומהצד שני רואה אותו או אותה כשלם ויוצר מקום מאוד בטוח להפתח ולשתף בקושי והשלכותיו לכיוונים השונים בחיים.

אימון צוותי מכירה

למכור למישהו משהו יכול להיות תהליך מהנה, אך עובדתית לרוב העסקים המכירה היא סיוט שמכביד על ההתקדמות והצמיחה העסקית.

 

בעסקים שונים חלוקת ה"תפקיד" המכירתי הוא שונה:

  • בחברות גדולות, שבהן קיימת מחלקת מכירות הניהול מתבצע ע"י מנהל ומחלקת מכירות.

  • בעסקים בינוניים (עד 20 עובדים), ה"תפקיד" המכירתי "נופל" בד"כ על ההנהלה או על צוות שעוסק בעוד הרבה משימות חשובות לעסק.

  • בעסקים קטנים (עד 5 עובדים), המנהל\יזם הוא בד"כ גם "סוגר העסקאות".

  • אצל פרילנסרים שמוכרים שירות או מוצר, היות והם מוגדרים עסק של איש אחד, אקט המכירה באחריות הפרילנסר - וכך גם כל דבר אחר בעסק.

 

ככל שהתחרות בשוק עולה - תחום המכירות הולך ומתמקצע. כבר לא מספיק רק הניסיון שנצבר באותו ענף, לא מספיקים הקורסים והסדנאות שנועדו ליצור הרגלי עבודה רצויים בתחום המכירות ואפילו לא מספיק מודל התגמול.


אני מציע שירות של אימון אישי\קבוצתי שבו מתרגלים עוד ועוד את מעמדי המכירות השונים עד שהרגלים חדשים חודרים לתוך התודעה והשימוש בכלים המותאמים לעובד הופכים לזמינים וניתנים לשימוש בקלות.


ניתן לשלב שירות נוסף, המציע איבחון יחסי המרה ותהליך ליווי לשיפור.

drawing-09.png
drawing-10.png

מיון אנשי מכירות

מנהלי מכירות מכירים היטב את התסכול של גיוס איש\אשת מכירות חדשים. ההכשרה למכירת המוצרים\השירותים, ההרצה לאורך כמה חודשים (כולל השקעת עלויות וספיגת הפסדים) ולאחר אי עמידה ביעדים הבסיסיים ופיטורים כואבים - שוב חזרה למעגל החיפושים.


יותר מ- 30 שנה עסקתי במכירות פרונטליות, התחלתי מאחורי הדלפק כמתבגר בחנויות של הורי, בדרך כסוכן, מנהל מכירות בחברות גדולות וכמאמן סוכני ומנהלי מכירות. עם הזמן סיגלתי יכולת - לזהות את המאפיין של אנשי המכירות הטובים ביותר. בדרך בה הם מתבטאים, בשפת הגוף שלהם, במבט וגם במהירות בניית המסר המילולי האמין מול סוגים שונים של לקוחות.


אני מציע לחברות שמגייסות אנשי מכירות שירות ממוקד ויעיל במיון אנשי מכירות הכולל התאמת מודל העסקה שיכול להתאים לאותו\ה איש\ת מכירות.

סדנאות והרצאות עסקיות

אני מציע הנחיה מקצועית של תהליכים עסקיים בקבוצה, מלווה ומנחה הרצאות וקורסים מטעם משרד הכלכלה כבר מעל ל-20 שנה. 

  • אימון מתקדם לאנשי מכירות

  • מיינדסט מכירתי - לא רק לאנשי המכירות
    הקניית הידע המכירתי ובעיקר שינוי התודעה אצל כל עובדי הארגון. 

  • שפת הגוף במפגש עסקי

  • טיפול מקצועי בהתנגדויות

drawing-09.png
bottom of page